Nowa firma - dzialalnosc-gospodarcza

Działalność gospodarcza

nowa-firma.com.pl

Forum

Jak założyć działalność gospodarczą? (WERONIKA S.)
Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce reguluje Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 2 tejże ustawy działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Przedsiębiorca w rozumieniu ustawy to osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną - wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą. Za przedsiębiorców uznaje się także wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.
(więcej...)

2
Zakładanie działalności gospodarczej przez osobę uczącą sie (Darek)
Witam W związku z tym, ze od zawsze interesuję się informatyką, wpadłem na pomysł, aby założyć własną działalność, jednak pozostał mi jeszcze rok nauki w technikum. Jestem oczywiście pełnoletni i posiadam NIP. Czy w takim przypadku mam możliwość założenia firmy, oraz uzyskania dotacji z UE lub Urzędu Pracy? Pozdrawiam Darek
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
nosił wilk razy kilka ponieśli i...